تبلیغات
مهدویت
نظرسنجی
کدام قسمت وبلاگ را بیشتر می پسندید؟


دوستان 1
دوستان 2

تبلیغات رایگان شما در این مکانhttp://www.farhangnews.ir/sites/default/files/content/images/story/93-04/07/81521-243974-1403938814.jpg

- دعا و استغفار در ماه رمضان:

امام علی(ع) می فرمایند: « بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. دعاهاى شما دافع بلا از شماست. و استغفار شما از بین برنده گناهان است.»

شرح بیشتر:

از وظایف روزه داران در این ماه ، دعا و درخواست‏حوایج از حضرت حق است كه بنده احساس نیاز به پیشگاه بى نیاز كرده ، و دست هاى احتیاج خویش را به درگاه او دراز مى‏كند.

- روزهاى ماه رمضان:

 رسول اکرم(ص) می فرمایند: «اى مردم ماه خدا با بركت و رحمت و آمرزش به شما رو كرده است ، ماهى است كه پیش خدا بهترین ماه است و روزهایش بهترین روزها و شب هایش بهترین شب ها و ساعاتش بهترین ساعات.»

- اعتكاف در ماه رمضان:

رسول اکرم(ص) می فرمایند: «اعتكاف در یك دهه از ماه مبارك رمضان برابر با ثواب دو حج و دو عمره است.»

شرح بیشتر:

در ایام و لیالى مقدسه‏اى ، طبق روایات رسیده از ائمه معصومین (ع) مستحب است كه هر مسلمانى در صورت امكان دهه آخر ماه مبارک رمضان را در مسجد معتكف شود ، كه پیامبر اكرم(ص) در تمامى عمرش چنین می‏كرد.

- تلاوت قرآن در ماه رمضان:

بهترین اعمال در شب ها و روزهاى ماه مبارک رمضان ، تلاوت قرآن است. اگر چه تلاوت قرآن در تمام اوقات ثواب دارد ، ولى چون قرآن در ماه رمضان نازل شده است ، از اجر و ثواب ویژه‏اى برخوردار است چنانچه از امام جعفر(ع) وارد شده:

«براى هر چیزى بهارى است و بهار قرآن رمضان است.»

بنا بر این امتیازات قرآن به اعتبار نزولش در ماه رمضان از ماههاى دیگر بیشتر است.

- افطارى و صدقه دادن در ماه رمضان:

امام باقر(ع) می فرمایند: «اى سدیر! آیا می‏دانى چه شبهایى است این شبها؟ سدیر گفت: بلى فدایت گردم این شب ها شب هاى ماه رمضان است ، مگر این شب ها چگونه است؟ امام(ع) فرمودند: آیا قدرت دارى هر شب از این شب ها ده بنده از فرزندان اسماعیل (ع) را آزاد كنى؟ پس سدیر عرض كرد: پدر و مادرم به فدایت ، ثروتم كفاف نمى‏دهد ، پس امام(ع) به او فرمود: آیا قدرت ندارى هر شب یك مسلمان روزه‏دارى را افطار دهى؟ سدیر عرض كرد: بلى تا ده نفر را هم مى‏توانم افطارى بدهم ، پس امام به او فرمود: اى سدیر همان است كه اراده كردى یعنى با افطارى دادن ده روزه ‏دار به ثواب عتق و آزاد كردن ده بنده از اولاد اسماعیل (ع) نایل می‏گردى.»

 

منبع: سایت بیتونه
موضوع: روایت ،
برچسب: ماه رمضان ، اعمال مستحبی ، صدقه ، روزه ، افطار ، قرآن کریم ،
[ دوشنبه 16 تیر 1393 ] [ 12:34 ق.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان ]
نظرات
لوگو ما

به ما امتیاز دهید
نوای وبلاگ

دریافت کد مدح و همخوانی العجل مولا العجل مولا

آرشیو مطالب
برای دیدن بیشتر کلیک کنید
آمار بازدید
بازدید امروز : نفر
بازدید دیروز : نفر
بازدید کل : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین به روز رسانی :