تبلیغات
مهدویت
نظرسنجی
کدام قسمت وبلاگ را بیشتر می پسندید؟






دوستان 1
دوستان 2

تبلیغات رایگان شما در این مکان



http://dwar.ir/wp-content/uploads/alalam_635156420643267059_25f_4x3.jpg

با کمی تاخیر بالاخره ادامه این پست را حاضر کرده و در اختیار شما می گذارم.

در پست قبل در مورد گروهک داعش توضیحات لازم را دادم و در این پست:

جبهه النصره:

گروه موسوم به «جبهه النصره لاهل الشام» از گروه‌های وابسته به القاعده در سوریه است که در اواخر سال 2011 و با آغاز جنگ و بحران در سوریه تشکیل شد. عناصر این گروه تروریستی به دلیل داشتن تجارب بسیار در جنگ هایی مانند عراق ، افغانستان و لیبی ، نسبت به دیگر گروه‌های تروریستی سازماندهی‌ بیشتری دارند

این گروه نیز مانند دیگر شاخه های القاعده با وجود ادعای اسلام هیچ گاه در خصوص رژیم صهیونیستی ، اشغال سرزمین فلسطین و رنج مردم این سرزمین موضع گیری نکرده و حتی یک گلوله برای آزادی این سرزمین شلیک نکرده است.

پس از افشای جنایت های عناصر جبهه النصره در سوریه و کشتار بی رحمانه زنان و کودکان و شهروندان بی‌دفاع ، آمریکا که همواره از مخالفان مسلح و  ادامه جنگ در این کشور حمایت کرده ، مجبور شد گروهک النصره را در فهرست سازمان های تروریستی خود قرار دهد

احرار الشام:
در ابتدای تأسیس این گروهک ، مؤسسه «المناره البیضاء» در بیانیه‌ای با اعلام تشکیل «احرار الشام» تأکید کرد که این گروه وابسته به جبهه النصره است.
مؤسسه المناره البیضاء همواره بیانیه ها و اعلامیه های جبهه النصره را به صورت انحصاری منتشر می‌کند. اما «احرار الشام» با صدور بیانیه‌ای جداگانه تأکید کرد که کاملا مستقل است و به هیچ گروهی وابسته نیست.

گروهک احرار الشام مجموعه‌ای از گروه‌های سلفی افراطی در سوریه است که با استمرار بحران در سوریه ، در سال 2011 برای جنگ با ارتش و نیروهای امنیتی به هدف براندازی نظام این کشور ایجاد شد. عبدالرحمن السوری سرکرده این گروهک است.

ارتش آزاد:
این گروه تروریستی از عناصر مسلح و شبه نظامیانی تشکیل شده که برخی از آنها از نیروهای سابق ارتش و برخی نیز از کشورهای دیگر به سوریه اعزام شده‌اند.
ترکیه و برخی کشورهای غربی و عرب حاشیه خلیج فارس به صورت ویژه از این گروه نظامی حمایت مالی ، تسلیحاتی و لجستیکی می‌کنند و نیروهای آن قبل از اعزام به سوریه در خاک ترکیه آموزش می‌بینند. ریاض الاسعد و حسین هرموش از بنیانگذاران و عوامل اصلی این گروه تروریستی هستند.

ارتش آزاد مدعی است که زیر شاخه های بسیاری را در مناطق مختلف سوریه دارد که از شناخته شده ترین آنها می توان به «لواء الاحرار» و «لواء التوحید» اشاره کرد.

فتح الاسلام:
فتح الاسلام گروهی مسلح است که از اردوگاه آوارگان فلسطینی «نهرالبارد» در شمال لبنان در فوریه 2006 تشکیل شد.

اعضای فتح الاسلام تبعه کشورهای مختلف عربی هستند..

درگیری مسلحانه عناصر فتح الاسلام و ارتش لبنان در 20 مه 2007 در اردوگاه نهر البارد آغاز شد.
این درگیری‌ها پس از آن آغاز شد که عناصر فتح الاسلام در جریان سرقت از بانک البحر المتوسط به سوی نیروهای ارتش و امنیتی آتش گشودند و چند نفر را به قتل رساندند.
ارتش لبنان پس از درگیری سنگین ، توانست بسیاری از عناصر این گروه را به هلاکت رسانده و یا دستگیر کند.

این پست ادامه دارد...

 

منبع: سایت العالم با تلخیص




موضوع: نقد و بررسی ، مکاتب نو ظهور ،
برچسب: گروهک ، تروریست ، منطقه خاورمیانه ، النصره ، احرار الشام ،
[ دوشنبه 16 تیر 1393 ] [ 09:20 ب.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان ]
نظرات
لوگو ما

به ما امتیاز دهید
نوای وبلاگ

دریافت کد مدح و همخوانی العجل مولا العجل مولا

آرشیو مطالب
برای دیدن بیشتر کلیک کنید
آمار بازدید
بازدید امروز : نفر
بازدید دیروز : نفر
بازدید کل : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین به روز رسانی :