تبلیغات
مهدویت
نظرسنجی
کدام قسمت وبلاگ را بیشتر می پسندید؟


دوستان 1
دوستان 2

تبلیغات رایگان شما در این مکانhttp://dl.aviny.com/Album/mazhabi/ahlbeit/asgari/kamel/33.jpg

دعاهای مأثور از خاندان وحی(ع) ، همواره به عنوان استراتژی مبارزه بر ضد تمام انواع فسادهای فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و... بوده است.  دعایی که امام حسن عسکری(ع) به اهل قم آموخت و همچون یک منشور سیاسی و سندی جهادی و استراتژیکی برای حرکت و شیوه ای مکتبی در آن بُرهه حساس منتشر شد ، امروز از گنجینه های اهل بیت قلمداد می شود.

و اینك ترجمه فرازهایی از متن دعا:

«...خدایا! كژی فتنه ها ، ما را در برگرفت و سرپوش حیرت بر ما چیره گشت و فرومایگان و حقیران ، ما را درهم كوفتند و آنان كه در دین تو به ایشان ، اطمینان نبود ، بر ما حاكم شدند و آنكه حكم تو را معطل گذارد ، كارهای ما را به ستم ربود و در نابودی بندگانت و تباه ساختن دیارت كوشید.»

«خداندا! دروگری از حق برای او بیار تا تنه اش را در هم كوبد و ساقه اش را در هم شكند و كوهانش را از هم بدرد و بینی اش را برخاك مالد تا باطل با آن سیمای پلیدش نهان گردد و حق با آن زیور زیبایش پدیدار شود.»

«خدایا! برای ستم پشتوانه بر جای مگذار مگر كه ویرانش سازی ، و سپری بر جای منه مگر كه آن را بدری ، و وحدت كلمه ای قرار مده مگر كه پراكنده اش كنی ، و لشكری مجهز برای آن مگذار مگر كه خوارش كنی ، و ستونی بر قرار مدار مگر كه آن را فرو ریزی ، و بالا برنده درفشی برای آن باقی مگذار مگر كه سرنگونش سازی ، و سرسبزی قرار مده مگر كه خشكش گردانی.»

«خداوندا! دل های مرده را بدو جان بخش ، و خواسته های گوناگون و آرای پراكنده را به او جمع كن ، و حدود ضایع شده و احكام وانهاده دینت را بدو بر پای دار ، و شكم های از گرسنگی برآمده را بدو سیر كن ، و بدن های ناتوان و خسته را بدو راحتی بخش.»

«پروردگارا! بهترین یقین ها را درباره او برای ما به ارمغان آور ، ای آنكه تحقق بخشنده گمان های نیكی و تصدیق كننده آرزوهای به تأخیر افتاده ای.»

«بار الها! خوار كن به واسطه او كسی را كه در رجوع به محبت تو با او همكاری نمی كند و آن را كه به دشمنی با او برخاسته است ، و با سنگ كوبنده خویش بر آنكه در صدد قیام علیه آئینت است ، بكوب و آن را ذلیل و خوار گردان ، و خشم گیر بر آنكه به خون خواهی او بر نمی خیزد و یاری نمی رساند ؛ در حالی كه او به خاطر تو با خویشان و بیگانگان در ستیز و دشمنی می افتد كه البته این ، منتی است از جانب تو بر او ، نه از او بر تو.»

«خداوندا! حق را آشكاری ده ، و تاریكی فراگیر ستم و سیاهی حیرت را به او روشن و نورانی كن. خداوندا! دل های مرده را بدو جان بخش ، و خواسته های گوناگون و آرای پراكنده را به او جمع كن ، و حدود ضایع شده و احكام وانهاده دینت را بدو بر پای دار.»

«پروردگارا! به واسطه آنها (قائم و یاوران او) سراسر آفاق و اقطار جهان را از عدل و داد و رحمت و فضیلت آكنده فرما و مطابق كرم و بخشش خود تلاش آنها را پاس بدار ، از همان سپاسی كه به بندگانت كه به عدل و داد و قیام كردند ، ارزانی داشتی و از پاداش خویش آن را برایشان ذخیره فرما تا به واسطه آن مراتبشان والا گردد كه تو هر كار كه خواهی و هر چه خواهی ، حكم دهی.»

 

منبع: سایت شهید آوینی با تلخیص
موضوع: ولایت و شهادت ،
برچسب: امام حسن عسکری(ع) ، ولادت ، ویژه نامه ، منشور ، الهی ، سیاسی ،
[ شنبه 21 تیر 1393 ] [ 11:39 ب.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان ]
نظرات
لوگو ما

به ما امتیاز دهید
نوای وبلاگ

دریافت کد مدح و همخوانی العجل مولا العجل مولا

آرشیو مطالب
برای دیدن بیشتر کلیک کنید
آمار بازدید
بازدید امروز : نفر
بازدید دیروز : نفر
بازدید کل : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین به روز رسانی :