تبلیغات
مهدویت
نظرسنجی
کدام قسمت وبلاگ را بیشتر می پسندید؟


دوستان 1
دوستان 2

تبلیغات رایگان شما در این مکانhttp://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/10/21/709503_543.jpg

در اوایل این قرن، بریتانیا بزرگترین دولت استعمارگر را تشكیل مى‏داد ، براى جلوگیرى از نفوذ روزافزون آلمان كه با سرعتى چون برق سراسر دنیا را فرا مى‏گرفت سعى كرد تا سدّى از انسانها در برابر آلمان بسازد ، در این زمینه ارتباط هایى با هریك از كشورهاى جهان مانند: هلند ، بلژیك ، اسپانیا ، پرتقال و ایتالیا به عمل آورد و در سال 1907 كنفرانسى از بزرگترین سیاستمداران این كشورها تشكیل داد.

در پایان این كنفرانس كه بیش از یك هفته طول كشید چنین اعلام شد: بزرگترین خطرى كه ممكن است متوجه غرب شود بیرون رفتن سواحل دریاى مدیترانه از دست بریتانیا مى‏باشد.

چون این دریا كه حلقه اتصال بین شرق و غرب را تشكیل مى‏دهد در دست مسلمانان است و مسلمانان یك ملّت واحدى هستند و داراى زمینهاى وسیع و منابع سرشارى مى‏باشند و احتمال مى‏رود كه این ملّت بزرگ یك باره بپا خواسته و از قید اسارت ، خویش را آزاد كرده ، لذا به كشورهاى بزرگ توصیه مى‏شود كه این ملّت واحد را متلاشى كرده و از اتّحاد و بیدارى آنها جلوگیرى كنند و در مرحله اوّل بایـد آفریـقا را از آسیا جـدا و منفصل كرد و هرگونـه اتحادى را بین این دو قاره از بین برد. (1)

این نخستین عاملى بود كه دولتهاى استعمارى را به فكر ایجاد یك دولت كاملاً اختلافى ، آن هم در كنار دریاى مدیترانه انداخت ، ولى تنها این را نمى‏توان دلیل وجود اسرائیل دانست ، زیرا یك عامل دیگرى هم در این امر سهیم بود و آن عامل دین بود.

ریشه‏هاى این عامل را در سه هزار سال پیش باید جستجو كرد ، یهودیان سالى كه از فلسطین خارج شدند یعنى درست ، سه هزار سال پیش بر فراق فلسطین گریه و زارى كردند ، حائط مبكى یا دیوارِ نُدبه و گریه شاهد زنده براین گفتار است ، این دیوار كه در شهر بیت‏المقدّس است ، ناظر گریه و زارى‏هاى زیادى بوده ، كه آخرین آنها ، گریه‏هاى شوقى بود كه از نخست وزیر ، علما و سران یهود پس از شكست مسلمانان، پاى آن شنیده شد. (2)

البته به قول بزرگترین تاریخ دادن عربى آقاى فلیب حتى در تاریخ  نامى از دولت اسرائیل برده نشده است. (3)

ولى بن گوریون(4) مى‏گوید: لازم نیست كه نام اسرائیل در تاریخ درج شده باشد ، همین قدر كافى است كه ما این دولت را از هزارها سال پیش در قلبهاى خود بنا كرده‏ایم ما نام اسرائیل را از عصر یسوعا براین شهر نهادیم و در تاریخ هم اسم آن موجود است و آن بلاد یهوذا است. هنگامى كه ما ازاین شهر بسیار كوچك خارج شدیم ، آن را در اعماق قلبهایمان حمل كردیم و تا به حال نام هریك از كوه‏ها، درّه‏ها و شهرهاى آن را در ذهن داریم. (5)

در سال 117 باركوخیا بنى اسرائیل را جمع كرد و آنها را براى تأسیس دولتى در فلسطین دعوت كرد ولى شكست خورد و این آرزو را به گور برد.

پس از آن ، حركات مسلحانه براى تأسیس دولتى در این منطقه بسیار واقع شده ولى هیچ یك پیروز نگشته ، تا آن كه در سال1897 در شهر بال واقع در سوئیس كنفرانسى به ریاست تیو دور هرتسل ملعون تشكیل شده تا اولین گام ها را براى ایجاد آن دولت بردارند.

هرتسل در سال 1895 كتابى به نام دولت یهود به رشتهٴ تحریر در آورد و در آن از یهود خواسته بود كه دولتى در فلسطین یا آرژانتین تأسیس كنند. (6)

این كتاب كه سر و صداى زیادى در جهان آن روز بپا كرد ، به هرتسل فهماند كه این پیشنهاد موافقان زیادى دارد و لذا فورا به تركیه مسافرت كرده و از سلطان عبدالحمید درخواست كرد كه در مقابل دریافت مبالغ زیادى ، به یهود اجازه بدهد تا وارد فلسطین شوند. (7) ولى چون سلطان عبدالحمید ، این پیشنهاد را رد نمود ، هرتسل به بریتانیا متوسل شد و بالاخره بریتانیا را راضى كرد كه صحراى سینا را بدهد ، چند مهندس یهودى با همكارى مهندسین انگلیسى براى كاوش به صحراى سینا رهسپار مصر شدند ولى چون زمینهاى صحراى سینا شن زار بود از آن صرف نظر كرده و براى استعمار فلسطین ، نقشه‏هاى جدیدى ریختند.

این پست ادامه دارد....

پاینوشت:

1. قضایانا فى‏الامم المتّحدة تألیف خیرى حماد / صفحه 126
2. الأیام الحاسمة قبل معركة المصیرتألیف محمود شیت خطاب

3. تذكرة عودة تألیف ناصرالدین نشاشیبى / صفحه 15
4. نخست وزیر اسبق اسرائیل
5. همان مدرک/ صفحه 16
6. تاریخ الحركة الصهیونیة تألیف دكتر آلن تایلر
7. همان مدرك

 

منبع: سایت علمی-پژوهشی یهود


موضوع: مکاتب نو ظهور ، پرسمان ،
برچسب: اسرائیل ، یهود ، فلسطین ، رژیم ، کودک ، تجاوز ،
[ دوشنبه 30 تیر 1393 ] [ 10:44 ب.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان ]
نظرات
لوگو ما

به ما امتیاز دهید
نوای وبلاگ

دریافت کد مدح و همخوانی العجل مولا العجل مولا

آرشیو مطالب
برای دیدن بیشتر کلیک کنید
آمار بازدید
بازدید امروز : نفر
بازدید دیروز : نفر
بازدید کل : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین به روز رسانی :