تبلیغات
مهدویت
نظرسنجی
کدام قسمت وبلاگ را بیشتر می پسندید؟


دوستان 1
دوستان 2

تبلیغات رایگان شما در این مکانhttp://gol-narges-bia.loxblog.com/upload/gol-narges-bia/image/Cart-Postale-Emame-Zaman%5BRadsMs_com%5D15.jpg

در شماره های قبلی این مطلب در مورد دلیل نامیده شدن این شخصیت بزرگ به شیخ مفید و داستان ها وحکایاتی از ارتباط ایشان با امام زمان(عج) عرض کردم و اینک در آخرین شماره این مطلب:

حضرت مهدی(عج) خبر از واقعه‌ای به شیخ مفید می‌دهد:

و نشانه حرکت و جنبش ما از این خانهنشینی و کنارهگیری ، رخداد مهمی است که در سرزمین وحی و رسالت ، مکه معظمه ، از سوی پلیدان نفاق پیشه و نکوهیده ، رخ خواهد داد ، از جانب عنصری سفاک که ریختن خونهای محترم را حلال شمرده و به نیرنگ خویش ، آهنگ جان ایمان آوردگان خواهد کرد ، اما به هدف ستم بار و تجاوزکارانه خویش دست نخواهد یافت ، چرا که ما پشت سر توحیدگرایان شایستهکردار ، به وسیله نیایش و راز و نیازی که از فرمانروای آسمان و زمین پوشیده نمیماند ، آنان را حفاظت و نگهداری خواهیم کرد.

راهکارهای امام زمان(عج) برای در امان ماندن از فتنه‌های عصر غیبت برای شیعیانش:

بنابراین قلبهای دوستان ما به دعای ما به بارگاه خدا ، آرامش و اطمینان یابد و آسوده خاطر باشند که خداوند آنان را بسنده است و گرچه درگیریهای هراسانگیزی ، آنان را به دلهره میافکند ، اما از گزند آن عنصر تبهکار در امان خواهند بود و سرانجام ، کار با دست توانا و ساخت تدبیر نیکوی خدا تا هنگامی که پیروان ما از گناهان دوری گزینند شایسته و نیکو خواهد بود.

هان! ای دوست پراخلاص که همواره در راه ما بر ضد بیدادگران در سنگر جهاد و پیکاری ، خداوند همان طور که دوستان شایستهکردار پیشین ما را تأیید فرمود ، تو را نیز تأیید کند. ما به تو اطمینان میدهیم که هر کس از برادران دینیات ، پروای پروردگارش را پیشه سازد و آنچه را به گردن دارد به صاحبان حق برساند ، در فتنه نابود کننده و گرفتاریهای تیره و تار و گمراه گرایانه ، در امان خواهد بود و هر آن کس که در دادن نعمتهایی که خداوند به او ارزانی داشته ، به کسانی که دستور رسیدگی به آنان را داده است ، بخل ورزد ، چنین کسی در این جهاد و سرای دیگر ، بازنده و زیانکار خواهد بود.

دلایل تاخیر ظهور از زبان حضرت حجت(عج):

دوست واقعی! اگر پیروان ما که خدای آنان را در فرمانبرداری خویش توفیق ارزانی بدارد به راستی در راه وفای به عهد و پیمانی که بر دوش دارند ، همدل و یک صدا بودند ، هرگز خجستگی دیدار ما از آنان به تأخیر نمیافتاد و سعادت دیدار ما ، دیداری بر اساس عرفان و اخلاص از آنان نسبت به ما ، زودتر روزی آنان میگشت.

از این رو باید بدانند که جز برخی رفتار ناشایسته آنان که ناخوشایند ما است و آن عملکرد را زیبنده اینان نمیدانیم ، عامل دیگری ما را از آنان دور نمیدارد ، خداوند ما را در یاری بسنده و نیک ، کارساز است و درود او بر سالار و هشدار دهنده ما محمد(ص) و خاندان پاکش باد!

 

منبع: پایگاه خبری-تحلیلی صراط
موضوع: روایت ، داستان و حکایت ،
برچسب: امام زمان(عج) ، مهدویت ، شیخ مفید ، ملاقات ، ارتباط ، غیبت ، شیعه ،
[ جمعه 24 مرداد 1393 ] [ 04:36 ب.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان ]
نظرات
لوگو ما

به ما امتیاز دهید
نوای وبلاگ

دریافت کد مدح و همخوانی العجل مولا العجل مولا

آرشیو مطالب
برای دیدن بیشتر کلیک کنید
آمار بازدید
بازدید امروز : نفر
بازدید دیروز : نفر
بازدید کل : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین به روز رسانی :