تبلیغات
مهدویت
نظرسنجی
کدام قسمت وبلاگ را بیشتر می پسندید؟


دوستان 1
دوستان 2

تبلیغات رایگان شما در این مکانhttp://dl.topnaz.com/2014/04/13930127000313_PhotoL.jpg

در شماره قبل این مطلب درباره ریشه و تاریخچه ابلیسک در مصر باستان توضیح دادم و اینک در این پست:

 

اهمیت ابلیسک در فرامانسونری و آیین شیطان‌پرستی:

نفس ازیریس ، باع  ، به نام بانبجِت خوانده می‌شد و این باع بود که حیثیت و شخصیت و قدرت را برای ازیریس به همراه داشت و نماد بانبجت نیز قوچ بود و این دلیلی بود برای پرستش این حیوان توسط عده‌ای از مردم مخصوصاً در شهر مندیز در زمان باستان. و قوچ مندیز یا همان بانبجت ، سپس تبدیل به بافومت (Baphomet) شد و بافومت مورد پرستش فرقه‌هایی از فراماسونری مانند شوالیه‌های معبد (Knights Templar)  که در جنگ‌های صلیبی نقش ویژه‌ای داشتند ، قرار گرفت.

هم اینک بافومت مورد استفاده فرقه کابالا (Kabbalah) از فرقه‌های عرفان یهودی و فراماسونری است. بافومت(که تصویر این مطلب است) یک بز است با نماد ستاره پنج ‌ضلعی (البته دقت گردد که ستاره پنج ضلعی در پرچم برخی دول اسلامی تمایز آشکاری با این ستاره دارد و صورت واژگون آن است) بر روی پیشانی که علامت کنونی شیطان پرستان و فراماسون‌ها می‌باشد. بافومت در نگاه کابالیستی در یک دست مرد و در یک دست زن است ، هر دو دستش علامت هرمتیسم (Hermetecism) که یک دست به سمت ماه سفید(Geburah)  و دست دیگر به سمت پایین به سمت ماه سیاه (Chesed) است که این علامت نشان دهنده متعادل بودن رحمت و عدالت است. در بین دو شاخ بز بافومت یک شعله هوش (Intelligence) است. در محل آلت تناسلی بافومت یک میله وجود دارد که نشانه زندگی بی پایان  آن (که نمادش ابلیسک می‌باشد) است و پستان‌های آن به اومانیسم تعبیر شده است!

 

ابلیسک میدان کنکورد:

حکاکی‌های روی این ابلیسک تعریف و تمجید از فرعون مصر است. در سال ۱۹۹۸ به دستور رئیس جمهور فرانسه ژاک شیراک هرم رأسی بنای ابلیسک را طلاکوبی کردند. در سال ۱۸۷۵ ژنرال جیمز الکساندر (Sir James Alexander) تصمیم به انتقال یک ابلیسک به لندن گرفت ، دکتر اراسموس ویلسون (Erasmus Wilson) از فراماسون‌های معروف بود که هزینه انتقال و نصب ابلیسک را تقبل کرد. این ابلیسک توسط دو مهندس فراماسون به نام های دیکسون (Dixon) و استیفنسون (Stephenson) نصب شد. در سال ۱۸۷۸ کنار رودخانه تایمز (Thames) در لندن این ابلیسک نصب شد و به دلیل زحمت فراوان این جابه جایی و نصب به دکتر ویلسن لقب شوالیه اعطا شد. این ابلیسک به سوزن کلئوپاترا (Cleopatra’s Needle) معروف است. همانطور که ذکر شد ابلیسک‌ها در مصر باستان به صورت دوقلو در دروازه معابد به کار می‌رفت ، جفت ابلیسک لندن توسط فراماسون‌ها به نیویورک منتقل شد و در پارک مرکزی شهر (Central Park) کنار موزه متروپلیتن (Metropolitan) در سال ۱۸۸۱ نصب شد. هزینه این نقل و انتقال بر عهده سرمایه دار و فراماسونر معروف ویلیام وندربیلت (William Vanderbilt) بود. در مراسم افتتاحیه پس از نصب این ابلیسک ارکستر ۹/۰۰۰ نفره فراماسونرها برنامه اجرا کردند و جسی آنتونی استاد اعظم ،(Grand Master) فراماسونری نیویورک در این مراسم سخنرانی کرد. در این سخنرانی آمده است مصر زادگاه علم (Science) ، نجوم ، ادبیات و هنر است و ما فراماسونرها باید به دنبال اصول خود در مصر باستان باشیم و آن اصول را احیا کنیم.

 

 

منبع: سایت رازهای شیطان پرستان
موضوع: پرسمان ، مکاتب نو ظهور ،
برچسب: فراماسونری ، شیطان پرستی ، ابلیسک ، لندن ، نیویورک ، فرانسه ، بفومنت ،
[ جمعه 24 مرداد 1393 ] [ 05:56 ب.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان ]
نظرات
لوگو ما

به ما امتیاز دهید
نوای وبلاگ

دریافت کد مدح و همخوانی العجل مولا العجل مولا

آرشیو مطالب
برای دیدن بیشتر کلیک کنید
آمار بازدید
بازدید امروز : نفر
بازدید دیروز : نفر
بازدید کل : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین به روز رسانی :