نظرسنجی
کدام قسمت وبلاگ را بیشتر می پسندید؟


دوستان 1
دوستان 2

تبلیغات رایگان شما در این مکانhttp://www.rohama.org/files/fa/news/1389/7/28/14728_572.jpg

شبکه فاکس‌نیوز (Fox News Channel) ، یک کانال خبری تلویزیونی ماهواره‌ای و کابلی است که تحت مالکیت «گروه سرگرمی فاکس» (Fox Entertainment Group) ، یکی از شرکت‌های فرعی «نیوزکورپوریشن» (News Corporation) است. این کانال که برنامه‌های خود را عمدتا در استدیوهای نیویورک تولید می‌کند ، تا آوریل 2009 به 102 میلیون نفر بیننده در آمریکا و همچنین تعداد بیشتری بیننده در سراسر جهان دسترسی داشت.

لوگوی شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز:

این کانال توسط غول یهودی رسانه‌های یعنی روبرت مردوخ تأسیس شد. کانال فاکس‌نیوز کار خود را در 7 اکتبر 1996 با 17 میلیون بیننده کابلی شروع نمود. به گزارش وب‌سایت «آبزرور» (Observer) ، این کانال در دهه‌های 1990 و 2000 به رشد خود ادامه داده و تبدیل به برترین شبکه خبری کابلی در آمریکا شد.

راجر آیلز ؛ رئیس کانال فاکس‌نیوز:

بسیاری از منتقدین معتقدند که این کانال وابسته به محافل تندروی آمریکا ، درصدد ترویج افکار نومحافظه‌کارانه و افراطی در میان آمریکا بوده و به عنوان بلندگوی منافع نظام صهیونیسم جهانی عمل می‌کند. در این مطلب به بررسی ساختار  ، فرآیندها و ارتباطات این شبکه تلویزیونی با محافل نومحافظه‌کاری و صهیونیستی و همچنین نقش آن در ترویج سیاست‌‌های جنگ‌طلبانه واشنگتن خواهیم پرداخت.

تاریخچه آغاز به کار شبکه فاکس‌نیوز:

در ماه می 1985 ، روبرت مردوخ اعلام نمود که به همراه ماروین دیویس (Marvin Davis) ، فعال عرصه صنایع آمریکا ، قصد دارند با راه‌اندازی یک شبکه خبری به رقابت با شبکه‌هایی چون  CBS، NBC و ABC بپردازند. مردوخ قبلا نیز در انگلستان شبکه‌ خبری 24 ساعته‌ای به نام «اسکای‌نیوز» (SKY News) راه‌اندازی کرده و در این زمینه از تجربه کافی برخوردار بود. بدین ترتیب ، وی در سال 1996 اعلام نمود که شرکت «نیویزکورپوریشن» یک شبکه خبری کابلی و ماهواره‌ای راه‌‌اندازی خواهد کرد. بدین ترتیب در 7 اکتبر 1996، اولین برنامه شبکه فاکس‌نیوز با حدود 10 میلیون بیننده پخش گردید.


جنگ مردوخ با ژورنالیسم:

در سال 2004 رابرت گرینوالد (Robert Greenwald) در مستندی با عنوان «سبقت در حیله‌گری» جنگ مردوخ با ژورنالیسم را از شبکه فاکس‌نیوز پخش نمود. گرینوالد در این مستند اعلام داشته که برنامه‌های جهت‌دارانه فاکس‌نیوز نه تنها با شعار این شبکه یعنی «عادلانه و متوازن» همسویی ندارند بلکه فریب بینندگان محسوب می‌شوند. در این مستند ، رشد جهانی امپراطوری رسانه‌ای مردوخ و نیز استیلای یک نفر بر مجموعه‌ای رسانه‌ای و تأثیر آن بر آزادی بیان در رسانه‌های پرداخته شده است. بسیاری از همکاران سابق فاکس‌نیوز در این مستند حضور داشته و در مورد تجربیاتی که در این شبکه داشتند سخن گفته‌اند. نسخه DVD این مستند در ماه جولای 2004 جزو اقلام پرفروش وب‌سایت آمازون بود.

«سبقت در حیله‌گری: جنگ مردوخ با ژورنالیسم»

این فیلم مستند نشان می‌دهد که چگونه کنترل و مداخله شرکتی در اتاق خبر از طریق فشار اجرایی مستقیم ، یا خودسانسوری روزنامه‌نگارهای به علت ترس از بیکاری ، می‌تواند باعث ارائه بازنمایی‌هایی دروغین و دستکاری شده از واقعیات گردند. در جوامع غربی رسانه‌ها دیگر ابزاری برای پیشبرد دموکراسی‌ها نیستند زیرا در این جوامع گزارش‌دهی بی‌طرفانه به نفع عموم جای خود را به خبرگزاری‌های سطحی و دورویی داده که فقط در جهت منافع خود و نخبگان حاکم اقتصادی و سیاسی فعالیت می‌کنند.

این مطلب ادامه دارد...

 

منبع: سایت مشرق نیوز

 
موضوع: پرسمان ، نقد و بررسی ،
برچسب: فاکس نیوز ، شبکه ، ماهواره ، کابلی ، رابرت مردوخ ،
[ دوشنبه 17 شهریور 1393 ] [ 09:35 ب.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان ]
نظرات
لوگو ما

به ما امتیاز دهید
نوای وبلاگ

دریافت کد مدح و همخوانی العجل مولا العجل مولا

آرشیو مطالب
برای دیدن بیشتر کلیک کنید
آمار بازدید
بازدید امروز : نفر
بازدید دیروز : نفر
بازدید کل : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین به روز رسانی :